ХЕЛЛОВІН

Але що саме ми знаємо про це свято? 

Хелловін бере свій початок від старовинного кельтського язичницького свята Самайн і святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. У кельтів була традиція — святкувати кінець теплої пори року, та початок Нового року, приносячи жертви своєму «богу» Самайну. Це був день, коли на землю падав перший сніг, зима приходила на зміну літу, а кельти збирали врожай. Не дивно, що в такий моторошний час, вважалося, що мертві повертаються на землю, аби відвідати живих родичів…

Але чому це свято називають Хелловін? 

З 835 року Західна Церква почала святкувати День усіх Святих (1 листопада). Тому древнє свято Самайну збіглося з передоднем Усіх Святих і отримало в англійській мові назву «All Hallow’s Eve», яка пізніше скоротилася до Halloween. Із причини того, що дати збігалися, свята почали відзначати за давньою кельтською традицією. 

Яка історія хелловінського гарбуза?Традиційним символом Хелловіну є гарбуз з вирізаним страшним лицем, в якому горить вогник і який символізує злого духа і водночас вогонь, який його «відлякує». Цей символ називають Джек – ліхтарик (Jack-o-lantern). Про цей символ розповідає нам легенда про п’яничку Джека, який був змушений поневірятися по світу, освітлюючи собі шлях вогником в гарбузі. А вирушив він у свою вічну подорож тому, що після смерті не був потрібен ні Богу за своє пияцтво і марнотратство, ні Дияволу, якого він обдурив.  

Як ми святкували у Smart Panda?

На відміну від моторошних історій, свято в нашій школі було веселе та пізнавальне, жодна дитина не залишилася без хорошого настрою.  Наші маленькі учні  прийшли вбрані в костюми страшних персонажів, грали в ігри, співали пісень, та майстрували своїми руками. Як підтвердження у нас є безліч фото зі святкування.

Традиційно вечірка розпочалася зі знайомства англійською мовою, але в ігровому форматі, де кожна дитина витягувала з гарбуза питання і розповідала щось цікаве про себе.

Далі була гра у асоціації. Кожен зміг намалювати те, що на його думку найбільше характеризує Хелловін. Трапився варіант з мумією, і так як такі варіанти “костюмів” дуже популярні в США, було миттєво прийнято рішення зробити змагання на “найшвидшу мумію”, звісно перемогла дружба 🙂

Продовжуючи тему Хелловіну, ми вирішили познайомити наших маленьких непосид з історією походження та традиціями свята. Для більшого заохочення були різноманітні солодощі та напої, після яких перегляд мультфільмів та вивчення нових слів ставали цікавішими. А найуважніші могли, ще й позмагатися за додаткову порцію смаколиків лопаючи кульки і відповідаючи на питання про Хелловін, звісно не обійшлося і без славнозвісного «Тrick or treat» (пригощай або пожалкуєш). 

На завершення нашої вечірки ніхто не залишився без подарунків, так як всі були дуже активні і змогли виграти призи в різних номінаціях від “Чудового костюму” до “Кращого знавця англійської”.

Така чудова подія відволікла всіх учнів від підручників і подарувала їм «страшенне задоволення».